Zachowania kotów orientalnych

Kot orientalny i syjamski
Kot orientalny i syjamski

Mówi się, że wielbiciele zwierząt domowych dzielą się przede wszystkim na fanów psów i kotów. Koty uwielbiają osoby, które cenią sobie wygodę, są kreatywne, cechują się indywidualnością i lubią się wyróżniać. To cechy cenione współcześnie – a oryginalności dodaje jeszcze wybór odpowiedniego pupila. Ci, którzy szukają nieprzeciętnego przyjaciela, mogą zdecydować się na koty orientalne. Są bardzo piękne, dostojne i wyjątkowo towarzyskie. Warto dowiedzieć się więcej o ich niezwykłym zachowaniu!

Koty orientalne – charakter

Koty orientalne krótko włose
Koty orientalne krótkowłose, Simon i Bunio

Większości osób koty kojarzą się z ospałością, chadzaniem własnymi drogami i niezbyt przyjaznym traktowaniem innego osobnika z gatunku. Koty orientalne – spokrewnione z kotami syjamskimi – są bardzo towarzyskie, lubią towarzystwo drugiego kota, a także uwielbiają być aktywne i są dosyć ciekawskie. To nie są koty, które same sobie zaplanują czas – przywiązują się do ludzkiego opiekuna i lubią, kiedy się z nimi bawi oraz po prostu nimi zajmuje. To prawdziwi członkowie rodziny i aktywni uczestnicy życia domowego – a nie osobniki trzymające się z boku. Nie tylko będą więc odpowiednim nabytkiem dla fanów kotów, ale pokochają je bardzo fani psów!

Koty orientalne – zalety i wady

Zalety kotów orientalnych mogą być równie dobrze ich wadami – wszystko zależy od tego, czego oczekuje przyszły właściciel. To koty bardzo kontaktowe i inteligentne, które dopominają się zainteresowania, jeśli nie jest im okazywane. Są zwierzętami bardzo uczuciowymi, bardzo zabiegają o uwagę swojego człowieka. Nasze koty opuszczają hodowlę w wieku co najmniej 13 tygodni, są wychowywane przez swoją mamę i dorastają w towarzystwie rodzeństwa i pozostałych naszych kotów. Każdy z nich zna swoje imię, a zawołany – przybiega! Nie ma w nich cienia agresji, to chodząca łagodność, która przybrała kocią postać. Koty orientalne i syjamskie są bardzo aktywne, musimy więc im zapewnić codzienną dawkę ruchu, może to być pogoń za wędką lub laserkiem. W przeciwnym razie kot może się stać smutny i nieszczęśliwy. To zatem na pewno zwierzęta wymagające, ale przy tym piękne i mające osobowość. To zwierzę, o którego istnieniu nie da się zapomnieć, zatem jego właściciel nigdy nie będzie czuł się samotny.